Методична робота
«Виховання в широкому розумінні – це багатогранний процес постійного духовного збагачення й оновлення і тих, кого виховують, і тих, хто виховує».
Василь Сухомлинський
Що таке методична робота? Для чого вона потрібна в закладі дошкільної освіти?
Насамперед - вихователю. Сьогодні педагог дошкільної галузі повинен працювати з дітьми сучасно, з урахуванням реалій сьогодення, а саме: професійно, обґрунтовано, цілеспрямовано, цікаво, враховуючи запити кожної вікової групи, використовуючи сучасні технології, результативні методи та прийоми, підвищеючи якість освітньої роботи з вихованцями.
Методична служба Таранівського дошкільного закладу «Ромашка» спрямована на основні завдання:
- Розробка чіткої системи роботи щодо підвищення фахової майстерності педагогів, підготовка їх до в сучасних умовах модернізації змісту дошкільної освіти.
- Впровадження в освітній процес інноваційних освітніх технологій; трансформування наукових ідей у практику роботи ЗДО.
- Створення організаційних умов для безперервного вдосконалення професійного рівня педагогічних працівників, підвищення їхньої педагогічної та психологічної компетентності.
- Проведення методичних заходів, спрямованих на розвиток творчих, професійних можливостей педагогів.
- Надавати допомогу в організації самовиховання і самоосвіти.
- Виявити інтереси, здібності, формувати індивідуальний стиль роботи спеціалістів.
- Сприяти вихованню почуття гордості та відповідальності за свою працю.
“Сходинки” зростання педагогічної майстерності //результат методичної роботи.
- Практичне оволодіння знаннями педагогіки, психології, вікової фізіології; оволодіння навчальним матеріалом, застосування ефективних методів і прийомів, доцільне використання сучасних педагогічних технологій в освітньому процесі ЗДО.
- Уміння формувати педагогічні цілі, оволодіння методами навчання і виховання дітей дошкільного віку.
Психолого – педагогічні вміння проводити педагогічний аналіз програм, посібників.
- Реалізація освітнього процесу з використанням дистанційної форми здобуття освіти (месенджери Viber, Telegram; для проведення навчальних занять на електронних платформах Zoom, Google Meet тощо).
Безперечною домінантною функцією методичної служби в Таранівському дитячому садку є співпраця з батьками вихованців. Сучасні батьки, зацікавленні в організації освітнього процесу з їх дітьми, щиро запрошуємо стати активними учасниками життя в закладі дошкільної освіти .
Для батьків методична служба готова:
порадити оптимальні шляхи виховання;
надати консультації щодо виховання та розвитку їх малюка;
відповісти на запитання по організації цікавого та повчального відпочинку для дошкільнят.
Протягом 2024/2025 н.р. педагогічний колектив працює над реалізацією методичної проблеми «Забезпечення підвищення якості дошкільної освіти шляхом формування професійної активності педагогів» спрямованої на вирішення проблемних питань:
- забезпечити якість дошкільної освіти через компетентність і практичну готовність педагогів працювати в умовах онлайн-режиму щодо впровадження дієвих педагогічних технологій;
- продовжити роботу щодо формування соціально-громадянської компетентності та комунікативно-мовленнєвого розвитку дошкільників;
- організація психолого-педагогічної підтримки та супровід усіх учасників освітнього процесу;
- збереження та розвиток мережі КЗ «Таранівського ЗДО «Ромашка» відповідно до потреб та демографічних прогнозів;
- виконання мовного законодавства (питання збереження та всебічного використання державної мови, зокрема під час освітнього процесу та в умовах сьогодення);
- створити умови для досягнення стійкої мотивації педагогів на зростання професійної майстерності, підвищувати професійну компетентність вихователів шляхом самоосвіти та самоконтролю;
- в форматі онлайн продовжити роботу з охорони життя і збереження здоров’я дітей раннього та дошкільного віку та актуалізації питань безпеки життєдіяльності в умовах воєнного часу;
- посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу з вихователями щодо якості підготовки дітей до навчання у Новій українській школі;
- продовжувати роботу щодо формування професійної грамотності, пізнавальної активності педагогів щодо використання сучасних онлайн- технологій медіаосвіти.